VI Biesiada z Pierogiem

0 0

Kolejna, szósta edycja Biesiady z Pierogiem już za nami.
Dzieląc się wrażeniami trudno ukryć wzruszenie tym, jak ta nasza plenerowa impreza jest doceniana przez jej uczestników.
Dlatego bardzo dziękujemy naszym biesiadnikom za miłe słowa pełne życzliwości i sympatii.

Podczas tegorocznej Biesiady przygotowaliśmy ok.10.000 szt. pierogów ( ruskich, z mięsem, gryczanych, z kapustą i grzybami, z kapustą i ziemniakami) gołąbki, chleb swojski ze smalcem i ogórkiem, piróg pieczony, golonka i żeberka w kapuście, grochówka z kuchni polowej, domowe ciasta, kawa i herbata.

Natomiast na sąsiednich stoiskach można było nabyć piwko i napoje, sery kozie z zaprzyjaźnionego Koziołkowa czy też wyroby rękodzielnicze państwa Łaczmańskich.
Sporym powodzeniem cieszyły się przejażdżki bryczką udostępnione przez Fundację KONIKOLANDIA mająca swoją siedzibę w Malerzowie.
Wieczorem do zabawy przygrywał nam zespół Power Beat , integrując nas na tanecznym parkiecie.

Nasze zadowolenie budzi fakt, iż w naszej Biesiadzie uczestniczyli : wójt Gminy Dobroszyce ARTUR CIOSEK i z-ca wójta Tomasz Urbaniak z małżonkami , przewodniczący Dariusz Palma oraz prezes GGK Dariusz Jagiełło. Miłym zaskoczeniem była niespodziewana wizyta pana ministra i byłego prezydenta Wrocławia BOGDANA ZDROJEWSKIEGO!, któremu dziękujemy za tyle ciepłych słów o naszej wsi i jej mieszkańcach.

Pomimo kapryśnej aury uważamy że nasza tegoroczna Biesiada była bardzo udana, dostarczyła nam wiele radości i satysfakcji. Ze strony organizatorów zaś płyną słowa pełne wdzięczności i podziękowań dla mieszkańców Malerzowa, którzy coraz aktywniej włączają się w organizację Biesiady, pięknie się przy tym integrując.

DZIĘKUJEMY !!!
Sołtys i Radny Gminy Andrzej Biłas
Rada Sołecka
Stowarzyszenie Sympatyków Malerzowa

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %